Olej arganowy marki Laboratorium Biooil to produkt najwyższej jakości, tłoczony z nasion (a w zasadzie orzechów) arganii żelaznej, zwanych potocznie orzechami arganowymi. Jest to olej kojarzony głównie z kuchnią marokańską, choć coraz częściej pojawia się również na europejskich stołach. Ma szerokie zastosowanie spożywcze, ale i kosmetyczne.

Olej arganowy słynie głównie ze swoich właściwości kosmetycznych – stosują go kobiety ciężarne na całym świecie – w wielu przypadkach okazuje się on skutecznym remedium na powstające na skutek rozszerzającej się skóry brzucha rozstępy. Chętnie wykorzystywany jest także przez fryzjerów i kosmetyczki, ponieważ wykazuje zbawienny wpływ na nasze włosy i skórę.

Warto podkreślić, że choć olej arganowy (funkcjonujący również pod nazwą olejek arganowy), jest bardzo popularnym produktem, cenny jest jedynie naturalny i tłoczony na zimno olej arganowy, który niestety nie pachnie najpiękniej. Oferowane przez drogerie kosmetyczne olejki to zwykle oleje rafinowane, z dodatkami zapachowymi, do produkcji których wykorzystywane są rozpuszczalniki i substancje chemiczne – taki olej niestety nie będzie niósł naturalnych korzyści dla skóry czy włosów.

Wybierając olej arganowy, który chcemy wykorzystać do codziennej pielęgnacji, stawiajmy na olej tłoczony na zimno, nierafinowany, który nie posiada żadnych sztucznych dodatków.

Olej arganowy można spożywać w codziennej diecie, warto jednak używać go wyłącznie na zimno (pod wpływem temperatury traci cenne składniki odżywcze). Doskonale nada się do sałatek, surówek, koktajli, smoothies, sosów, dipów i past warzywnych.

Wyświetlanie jednego wyniku