Jesteś kulturystą? Dbasz o swoje ciało i zależy Ci na kształtowaniu sylwetki? Jeśli przykładasz dużą wagę do prawidłowego odżywiania i naturalnego rozwoju tkanki mięśniowej, to mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie. Nasze oleje to idealne źródła zdrowego tłuszczu, tak niezbędnego w zbilansowanej diecie sportowca. Podczas dźwigania ciężarów często dochodzi do mikroskopijnych rozdarć na powierzchni włókien mięśniowych. Aby naprawić te uszkodzenia, niezwykle istotne jest spożywanie odpowiedniej ilości wysokiej jakości tłuszczu. Pomaga on zwiększyć anabolizm i kieruje procesem rozpadu białek w mięśniach. Olej umożliwia lepsze przyswajanie substancji odżywczych zawartych w pokarmach, dlatego tak ważne jest włączenie go na stałe do diety kulturysty.

Olej z pestek dyni

Jednym z najlepszych produktów dla osób uprawiających kulturystykę zarówno profesjonalnie, jak i amatorsko, jest olej z pestek dyni. Zawiera on bardzo duże ilości cynku, na którego niedobór cierpi większość ludzi. Cynk odpowiada za regulację apetytu, poprawia koncentrację oraz wspomaga leczenie niedoczynności tarczycy. Prawidłowa gospodarka hormonalna jest szczególnie istotna na kulturystów. Wyjątkowo ważne jest dla nich bowiem kontrolowanie masy ciała. Przy problemach z tarczycą utrzymanie pożądanej wagi jest dużo trudniejsze. Olej pozyskiwany z pestek dyni bogaty jest w fitosterole, które obniżają poziom „złego” cholesterolu poprzez zahamowanie wchłaniania go w jelitach. Dzięki temu zapobiegają chorobom układu krążenia, a jak każdy sportowiec wie – zdrowe serce to podstawa. Zawarta w oleju witamina E opóźnia proces starzenia komórek organizmu i pomaga przy leczeniu reumatyzmu, czyli potężnego wroga osób uprawiających sport.

Olej z wiesiołka

Bardzo pomocny w walce z cholesterolem i nadciśnieniem tętniczym jest olej z wiesiołka. Stanowi on naturalne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych. Regularne stosowanie skutecznie zapobiega chorobom zapalnym i zwyrodnieniowym. Wzmocni stawy kulturysty i uchroni go przed groźnym artretyzmem, który jest wielkim antagonistą osoby dźwigającej ciężary. Olej wyeliminuje także ewentualne schorzenia skórne, które mogłyby stanąć na drodze do polepszania wyników sportowych. Ponadto, produkt poprawia samopoczucie i dba o dobry stan psychiczny.

Olej rzepakowy

Olej rzepakowy to sojusznik organizmu kulturysty przy wzmacnianiu mięśnia sercowego. Nasila wydalanie z organizmu „złego” cholesterolu oraz reguluje przemianę materii. Łagodzi objawy zapalenia stawów i pozwala szybciej wrócić do formy po kontuzji. Olej zawiera duże ilości tych samych nienasyconych kwasów tłuszczowych co ryby, które uchodzą za jeden z najzdrowszych pokarmów. Dieta bogata w zdrowe tłuszcze usprawni przyrost tkanki mięśniowej.

Olej z ostropestu

U osób zajmujących się kulturystyką doskonale sprawdzi się olej z ostropestu. Obniża on poziom cukru we krwi, a także normalizuje poziom szkodliwego cholesterolu. Reguluje pracę układu trawiennego, pomaga przy braku apetytu i wzdęciach. Wzmacnia system odpornościowy, dzięki czemu żadne przeziębienie nie zmusi nas do rezygnacji z treningu. Olej uelastycznia komórki skóry, tym samym pozwalając sportowcom cieszyć się pięknym ciałem bez rozstępów. Jeśli podczas ćwiczeń dojdzie do podrażnienia lub obtarcia, wystarczy wmasować w ranę odrobinę oleju, ma on bowiem właściwości łagodzące i przeciwzapalne.

Jeśli chcesz poprawić swoje osiągnięcia sportowe i udoskonalić sylwetkę, sięgnij po nasze oleje. Mają gwarancję najwyższej jakości i powstają z najcenniejszych składników odżywczych. Regularnie zażywane wspomogą Twoje wysiłki i przybliżą do wymarzonego celu.