Olej arganowy w opinii wielu osób uchodzi za najcenniejszy olej świata.  Nie bez powodu olej produkowany z orzechów arganii żelaznej bywa nazywany płynnym złotem – jego udokumentowane działanie medyczne, które pomaga na wiele schorzeń, jest naprawdę zaskakujące!

Olej arganowy i jego działanie dermatologiczne

Olej arganowy od stuleci stosowany jest w kosmetyce oraz w leczeniu problemów skórnych. Dzięki swoim cudownym właściwościom, olej arganowy pomoże zredukować zmarszczki i odmłodzić skórę – co więcej, regularnie spożywany i stosowany bezpośrednio na skórę zapobiegnie jej zbyt szybkiemu starzeniu się skóry. W przypadku podrażnień takich jak lekkie oparzenia czy niewielkie rany, olej arganowy skutecznie łagodzi zarówno takie podrażnienia, jak i łagodne stany zapalne skóry.

W kosmetyce i dermatologii olej arganowy stosowany jest z rewelacyjnym skutkiem jako reduktor blizn i przebarwień – stosowanie oleju przez kilka tygodni potrafi zmniejszyć niedoskonałości na skórze, a czasami niemal zupełnie je wyeliminować.

Jak każdy olej, także olej arganowy sprawdza się w roli naturalnego balsamu do skóry, który doskonale nawilży skórę i zabezpieczy ją przed czynnikami zewnętrznymi, takimi, jak wysuszenie czy nadmierne łuszczenie.  Zaleca się również używanie oleju arganowego do włosów – może to zauważalnie podnieść kondycję samego włosa, jak i skóry głowy.

Olej arganowy stosowany w tradycyjnej medycynie naturalnej

W przypadku osób cierpiących na szereg różnych schorzeń, którym nie pomaga farmakologia, z pomocą przychodzi medycyna naturalna. Dieta bogata w olej arganowy może pomóc na różne schorzenia – olej arganowy używany jest od stuleci przez ludzi na całym świecie – z powodzeniem potrafi pokonać nawet ciężkie schorzenia.

Naturalna terapia stosowana pod okiem doświadczonych terapeutów może przynieść zakskakująco pozytywne skutkimiędzy innymi w przypadku profilaktyki i zapobieganiu schorzeniom takim jak chorobom Alzheimera, Parkinsona czy chorobom układu krążenia. Dodatkowo, olej arganowy regularnie stosowany u osób w wieku starszym, może poprawić kondycję osób cierpiących na schorzenia stawów i bóle reumatyczne.

Olej arganowy jest również skuteczny w walce ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu – dieta bogata w olej arganowy pozwala zarówno obniżyć poziom cholesterolu, jak i utrzymać jego właściwy poziom. Istnieje przekonanie, że olej arganowy włączony do diety kobiet dojrzałych może uchronić je od raka piersi.