Olej konopny oferowany w naszym sklepie to produkt najwyższej jakości, tłoczony na zimno i nierafinowany. Powstaje ze specjalnie wyselekcjonowanych i dokładnie przebadanych odmian konopi siewnej, Cannabis Sativa L. Dzięki tłoczeniu na zimno, zachowuje najcenniejsze właściwości nasion z których powstał. Posiada naturalny delikatny smak i aromat – jest wolny od konserwantów, dodatków czy barwników – 100% natury.

W przypadku naturalnego oleju konopnego, można mówić o wielu właściwościach, począwszy od odżywczych, poprzez kosmetyczne, po prozdrowotne. Aby cieszyć się pełnią właściwości oleju konopnego, należy wybierać olej wysokiej jakości, tłoczony na zimno. Warto stosować go i przechowywać zgodnie z zaleceniami producenta, aby nie utracić jego cennych właściwości. Dawkowanie oleju konopnego, który przyjmowany jest jako suplement diety oraz element zróżnicowanej diety, zawsze warto skonsultować z dietetykiem lub fitoterapeutą.

Skład oleju konopnego

Naturalny nierafinowany olej konopny to źródło wielu cennych składników, mikroelementów i witamin. Znajdziemy w nim NNKT z grup Omega 6 czy Omega 3, które występują w doskonałej proporcji 3:1. Ponadto olej konopny jest cennym źródłem witamin A, C, D oraz E.

Zastosowanie oleju konopnego

W kuchni olej konopny ma bardzo szerokie zastosowanie. W związku z tym, że olei tłoczonych na zimno i nierafinowanych (z nielicznymi wyjątkami) nie zaleca się poddawać obróbce cieplnej (ze względu na ryzyko zmian i utraty cennych właściwości), stosujemy je wyłącznie na zimno. Mimo to, olej konopny ma bardzo dużo ciekawych zastosowań. Możemy wykorzystać go jako bazę do przygotowania pesto lub dressingu. Świetnie sprawdzi się także w pastach warzywnych i twarogowych. Nasze babcie używały go jako omasty do gotowanych ziemniaków czy kaszy – dziś powoli ta forma wykorzystania oleju konopnego zjednuje sobie zwolenników na nowo. Doskonale nada się także do surówek, sałatek i gotowanych warzyw.

Olej konopny w diecie wegetariańskiej

Olej z konopi siewnych to produkt, który odgrywa szczególną rolę w diecie wegan i wegetarian – uzupełnia niedobory substancji odżywczych, które spowodowane są brakiem mięsa w diecie. Tłoczony na zimno, nierafinowany olej konopny to źródło NNKT i wielu cennych pierwiastków.

Olej konopny Laboratorium Biooil to jasnozielony (trawiasty) tłuszcz, który ma bardzo delikatny smak.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2