Olej lniany na twarz

Olej lniany jest bardzo cennym źródłem kwasów tłuszczowych – równie skutecznie jak od środka działa na zewnątrz. Zastosowanie produktu takiego jak olej lniany na twarz staje się powoli coraz popularniejsze. Modne jest już olejowanie włosów olejem lnianym, a teraz coraz więcej pisze się również o olejowaniu twarzy.

Olejowanie twarzy olejem lnianym

Olejowanie twarzy to bardzo dobry pomysł dla osób z każdym typem skóry. Najlepsze efekty przyniesie jednak tym, którzy mają na co dzień problem z cerą, np. nie mogą pozbyć się trądziku. Olej lniany na twarz można stosować zarówno jako alternatywę dla kremów, jak i w połączeniu z nimi. Znakomicie sprawdzi się również jako naturalny i nieuczulający płyn do demakijażu.

Olej lniany na twarz jest znakomitym rozwiązaniem – bogaty między innymi w kwasy omega-6 może znacząco poprawić kondycję naszej skóry. Kwasy omega-6 odgrywają istotną rolę w fizjologii skóry oraz w gospodarce hydrolitycznej skóry. Jeśli skórze nie dostarczymy odpowiedniej ilości kwasów omega-6, będzie grubsza, mniej elastyczna, narażona na szybsze i bardziej drastyczne rogowacenie. Skóra bez odpowiedniej ilości kwasów tłuszczowych traci wodę w głębszych warstwach, co wpływa na powstawanie (i pogłębianie się) zmarszczek!

Regularne stosowanie oleju lnianego zmniejsza ryzyko występowania zmarszczek głębokich, poprawia elastyczność skóry twarzy, zmniejsza jej suchość i tempo złuszczania. Olej lniany i zawarte w nim kwasy omega-6 doskonale normalizują i działają przeciwzapalnie .

Witamina E, której jest w zimnotłoczonym oleju lnianym bardzo dużo, łagodzi podrażnienia, a także opóźnia proces powstawania zmarszczek – odżywia komórki skóry, uzupełniając im zapas tlenu.

Jak wykonywać olejowanie twarzy olejem lnianym?

Olej należy rozprowadzać na czystą, przemytą wodą twarz. Najlepiej zagrzać olej lniany (aby utrzymać jego prozdrowotne właściwości, powinien być przechowywany w lodówce) w dłoniach, pocierając jedną dłonią o drugą – przy okazji nawilżymy ich skórę. Następnie delikatnymi, owalnymi ruchami wmasowywać powoli i niezbyt mocnym uciskiem w skórę całej twarzy, dekoltu, aż po linię biustu.  Oleju nie trzeba dużo – delikatna warstwa powinna wniknąć w struktury skóry i od razu zacząć działać.

Skórę możesz smarować codziennie – możesz również wypróbować innych metod olejowania twarzy: wymieszaj olej lniany z ulubionym kremem, doprowadź do zupełnego zmieszania się dwóch preparatów, które razem stworzą złotą emulsję i smaruj tak, jakbyś nakładała zwykły krem.

Efekty zauważalne są niemal od razu.