Czas ciąży to dla wielu kobiet najpiękniejszy okres w życiu, czas oczekiwania na dziecko. Warto zadbać o to, by czas ten zawsze kojarzył się z miłymi wspomnieniami i szczęściem, a nie przykrymi, niemal nieusuwalnymi bliznami w postaci rozstępów na brzuchu, biodrach i piersiach.

W okresie ciąży kobiety powinny uważać na to, jakie specyfiki stosują. Dotyczy to zarówno tego, co przyszła mama spożywa, jak i tego, jakich kosmetyków używa. Dlatego własnie wszystkim paniom oczekującym potomstwa polecamy w 100% bezpieczny, naturalny kosmetyk – olej arganowy!

Olej arganowy przeciw rozstępom

Olej arganowy ochroni skórę przed skutkami drastycznej zmiany rozmiaru powłok skórnych i w czasie, kiedy brzuszek ciążowy będzie się z dnia na dzień powiększał, nie pojawią się tak silne rozstępy, jak pojawiły by się bez regularnego smarowania brzucha olejkiem arganowym. Aby efekty były widoczne (a w zasadzie, by nie były widoczne rozstępy), brzuszek należy smarować codziennie, od samego początku ciąży, nawet zanim się powiększy. Warto smarować brzuch także po porodzie, aby efekty były trwałe i by ciało, a tym samym także i skóra, które będą po porodzie wracać do normy, były w lepszej kondycji.

Najlepiej smarować brzuch tuż po kąpięli, kiedy skóra jest jeszcze lekko wilgotna. Jeśli okoliczności na to pozwalają, najlepsze efekty będą przy smarowaniu skóry nawet 3 razy dziennie.

Olej arganowy jako naturalny bezpieczny kosmetyk

Olej arganowy w swoim składzie posiada wiele antyoksydantów, dzięki czemu wykazuje właściwości neutralizujące wolne rodniki.Olej arganowy idealnie sprawdzi się u kobiet jako alternatywa kremu do twarzy i do rąk.  Z uwagi na zmiany hormonalne, jakie zachodzą w organizmie w czasie ciąży, zmieniają się też skóra, włosy – warto zatem zadbać o ich kondycję w czasie ciąży, gdyż zaniedbanym trudno będzie potem przywrócić blask.

Olejek arganowy na swędzący biust

Wiele kobiet ciężarnych uskarża się na problem ze swędzeniem piersi. Często wynika to, po pierwsze, z wysuszenia skóry, a po drugie, z powodu rozstępów i rozszerzającej się skóry. Jeśli chcesz uniknąć takich nieprzyjemnych skutków powiększania się biustu, stosuj regularnie terapię olejem arganowym – po kąpieli delikatnie wcieraj olej w skórę piersi i pozwól mu się wchłonąć. UWAGA! Podczas nakładania i wcierania oleju w biust należy uniknąć masowania samych brodawek, gdyż może to wywołać przedwczesny poród.