Olej z wiesiołka oferowany przez Laboratorium Biooil jest tłoczony z nasion wiesiołka dwuletniego. Do produkcji oleju wykorzystywany jest surowiec najwyższej jakości, który przechodzi bardzo szczegółowe i dokładne testy oraz badania. Surowiec pozyskiwany jest ze specjalnie wyselekcjonowanych upraw.

Oferowany przez nas olej jest tłoczony wyłącznie na zimno, co pozwala zachować mu pełnię wartości odżywczych. Olej wiesiołkowy jest złotawy, pięknie intensywnie żółty – charakteryzuje się bardzo wysoką zawartością kwasu gamma-linolenowego (GLA). Wiesiołek dwuletni to piękna, niepozorna łąkowa roślina o żółtych kwiatach – jest jednak jedną z nielicznych występujących naturalnie roślin zawierających cenny kwas GLA. Niestety ludzki organizm nie jest w stanie samodzielnie wyprodukować tego kwasu, mimo iż jest on bardzo pożądany w naszej diecie. Właśnie dlatego należy suplementować go w formie preparatów np. z wiesiołka.

Olej z wiesiołka można stosować w kuchni, jako dodatek do sałatek, surówek, past warzywnych i twarogowych. Warto dodawać go także do smoothies i koktajli.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2