Olej słonecznikowy to jeden z najpopularniejszych olejów używanych w polskiej kuchni. Jednak olej zimnotłoczony zdecydowanie odbiega jakością od oleju dostępnego na sklepowych półkach: posiada więcej prozdrowotnych właściwości.

Bogactwo witamin i kwasów tłuszczowych

Zimnotłoczony olej słonecznikowy zawiera ogromne pokłady witaminy E, która odpowiedzialna jest za ochronę błon komórkowych i skóry.  Dodatkowo, w oleju tym znajdziemy liczne kwasy tłuszczowe omega-6, których odpowiedni poziom w organizmie jest niezwykle istotny. Niedobór tych kwasów może prowadzić do wielu groźnych i nieprzyjemnych schorzeń.

Ssanie oleju słonecznikowego na oczyszczenie organizmu

Płukanie jamy ustnej oraz ssanie zimnotłoczonego oleju słonecznikowego przynosi zaskakujące rezultaty. Ssanie oleju słonecznikowego chroni naturalną mikroflorę, dzięki czemu w organizmie nie dochodzi do procesów chorobowych. Co więcej, regularne ssanie oleju pozwala na utrzymanie stanu homeostazy biologicznej, dzięki czemu żyje nam się lepiej i dłużej. Oprócz działania oczyszczającego, ssanie oleju wpływa także korzystnie na sam stan uzębienia – poprawia koloryt zębów, likwiduje krwawienia dziąseł i wzmacnia słabe zęby.

Kuracja ssania oleju

1-2 łyżeczki deserowe oleju słonecznikowego wlać do ust i ssać około 10 minut, przepłukiwać między zębami, ale nie połykać!  Olej zbiera bakterie i substancje zgromadzone w  jamie ustnej, zatem połknięcie takiego płynu mogłoby się okazać bardzo szkodliwe, bo bakterie te dotarłyby do żołądka. Potwierdzeniem tego, że kuracja trwała wystarczająco długo, jest kolor wypluwanej cieczy – powinna być biała. Jeśli ciecz wypluta po ssaniu oleju jest nadal żółta, to znak, że ssanie było za krótkie.

 

Olej słonecznikowy zimnotłoczony niesie ukojenie w takich stanach, jak:

  • choroby układu pokarmowego i zaburzenia żołądkowo-jelitowe
  • dolegliwości związane z nerkami i układem moczowym
  • doledliwości związane z uzębieniem
  • silne bóle głowy i bóle „migrenowe”
  • choroby kobiece
  • choroby skórne
  • artroza